• Monitoring szkoły

•                                                                                          Cienin Kościelny 19.02.2024r.

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Cieninie Kościelnym

Szanowni Państwo Dyrektor ZSP w Cieninie Kościelnym uprzejmie informuje, iż od dnia 26 lutego 2024 roku na terenie placówki szkolnej odbywać będzie się testowanie monitoringu zainstalowanego w placówce szkolnej  przez okres dwóch tygodni, następnie zostanie włączony na stałe przez 24 godzinny system monitoringu.

Uprzejmie informuję, że placówka została wyposażona w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Dyrektor ZSP Cieninie Kościelnym

Ewelina Kubsik-Skonieczna

• „Pociąg zwycięstwa”

• „Pociąg zwycięstwa” wyjechał w środę na wielkopolskie tory. Pasażerowie pociągu – uczniowie wielkopolskich szkół – mieli okazję udać się w podróż po historii Polski i regionu, i odwiedzić miejsca związane ze zwycięskim powstaniem wielkopolskim.

Nasz „Pociąg zwycięstwa” wyruszył w piątek do południa z Dworca Letniego w Poznaniu. Na białoczerwonym pociągu widnieją wizerunki dowódców powstania wielkopolskiego, a także m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, którego przyjazd do Poznania – także pociągiem – uznaje się za iskrę zapalną wybuchu powstania wielkopolskiego w 1918 roku. Wnętrze pociągu zdobią wielkie rozety stworzone przez uczniów, a także m.in. flagi powstańcze. Pasażerom w pociągu towarzyszą również rekonstruktorzy, ubrani w historyczne mundury i stroje.

no comment