• Kontrakt

UMOWA MIĘDZY UCZNIEM I NAUCZYCIELEM

1. W sali komputerowej uczniowie mogą przebywać tylko pod opieką nauczyciela.
        2. Na zajęciach uczeń ma obowiązek przestrzegać regulamin szkolnej pracowni komputerowej, z którym został zapoznany na pierwszej lekcji.
        3. Uczniom wolno obsługiwać sprzęt komputerowy tylko zgodnie z zaleceniami; wykonywać czynności dokładnie wg poleceń i instrukcji nauczyciela; nie wolno zmieniać ustawień systemu.
        4. Każdy uczeń ma stałe miejsce w pracowni komputerowej, bez zgody nauczyciela nie może go zmienić.
        5. Uczeń ma obowiązek punktualnego przychodzenia na lekcje. Wychodzenie ucznia z lekcji możliwe jest jedynie za zgodą nauczyciela prowadzącego zajęcia.
        6. Po skończonej pracy uczeń ma obowiązek wylogować się z konta oraz pozostawić stanowisko komputerowe w należytym porządku.
        7. Uczeń ma prawo w kulturalny sposób zgłosić wszystkie swoje zastrzeżenia i przedyskutować je z nauczycielem.
        8. Uczeń ma możliwość poprosić nauczyciela o szczegółowe omówienie jego pracy.
        9. Jeżeli uczeń ma problem z wykonaniem zadania, podnosi rękę w górę a nauczyciel podchodzi i udziela pomocy.
        10. Uczeń ma prawo pracować w ciszy i skupieniu.
        11. Prace domowe przesyłamy za pomocą modułu Zadanie Domowe Librusa (chyba, że nauczyciel da inne polecenie).
        12.  Na adres i.mietkiewicz@wp.pl przesyłamy po upływie terminu, prace poprawkowe. Prace te wysyłamy z własnego konta, w temacie maila wpisujemy tytuł zadania domowego, taki jak w Module Zadanie Domowe Librusa.
        13. Za niewykonanie zadania uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną lub minusa.
        14. Symbol "kropka" służy jako informacja dla ucznia, nauczyciela i rodzica o tym, że nie otrzymał oceny za dana pracę (np. nie brał udziału w sprawdzianie lub pracę można poprawić, żeby otrzymać plusa). Jest to tylko zarezerwowane miejsce w dzienniku; kropki w Librusie nie są konwertowane na oceny.
        15. Plusy i minusy będą konwertowane na koniec semestrów (trzy plusy to 5, cztery to 6, trzy minusy to 1).
        16. Uczeń ma obowiązek na każdej lekcji mieć dostęp do platformy Microsoft Office 365 i dziennika elektronicznego Librus.
        17. Nieobecność na lekcji nie zwalnia ucznia od obowiązku zrobienia zadania domowego oraz opanowania wiadomości i umiejętności.
        18. Uczeń zobowiązany jest do posiadania katalogu na platformie OneDrive [zeszyt elektroniczny].
        19. Uczeń ma prawo poprawić każda ocenę otrzymaną za wykonanie pracy praktycznej. Po upływie tygodnia od terminu wykonania pracy, oceny będzie można poprawiać, ale nie będą one usuwane [np. 3/5].
        20. Uczeń ma możliwość poprawiania prac praktycznych oraz sprawdzianów.
        21. Prace klasowe, testy, sprawdziany są obowiązkowe. Jeżeli uczeń z przyczyn losowych nie mógł ich pisać, powinien to uczynić w terminie uzgodnionym z nauczycielem [nieprzekraczającym dwóch tygodni].
        22. Sprawdziany mogą składać się z testu obejmującego wiadomości i z części praktycznej sprawdzającej umiejętności.
        23. Odpowiedzi ustne, kartkówki z bieżącego materiału oraz podstawowych wiadomości nie są zapowiadane i nie mogą być poprawiane.
        24. Za przesłanie plagiatu uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną, bez możliwości poprawienia.
        25. Szczegóły dotyczące oceniania, poprawy ocen, kryteriów ocen itp. znajdują się na stronie szkolnej - https://spcienink.edupage.org [zakładka Przedmioty].