• Konkurs filmowy

• „MÓJ ZWIERZAK”

NAJLEPSZY FILMOWIEC W SZKOLE

NAJLEPSZY FILMOWIEC W SZKOLE - Obrazek 1

Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Filmowy – „Mój zwierzak”. Prace były oceniane pod względem kompetencji filmowych oraz treści, walorów artystycznych, technicznych i kreatywności. Najlepszym filmowcem w szkole została uczennica klasy VII – Iga Kruczkowska. Gratulacje!

Łapcie za telefony i działajcie! Może to będzie początek kariery filmowej?

REGULAMIN KONKURSU FILMOWEGO „Mój zwierzak”

• Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Cieninie Kościelnym.
          • Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII-VIII.
          • Celem konkursu jest:
            • Rozwijanie zainteresowań światem przyrody.
            • Pobudzanie kreatywności i ciekawości uczniów.
            • Kształcenie kompetencji kluczowych (kompetencje informatyczne).
            • Kształtowanie empatii.
            • Kształcenie kompetencji filmowych.
          • Zakres merytoryczny treści i umiejętności wymaganych od uczestników: umiejętność posługiwania się technologią cyfrową niezbędną do stworzenia filmu.
          • Prace należy wysyłać do 20 marca, w postaci linku do folderu, na adres: i.mietkiewicz@wp.pl
            • W tytule e-maila należy KONIECZNIE napisać: „Konkurs filmowy”.
            • W treści e-maila: imię i nazwisko ucznia, tytuł pracy (z imieniem Twojego ulubieńca), nazwa wykorzystanego programu, link do folderu.
          • Wymagania szczegółowe:
            • W programie Shotcut zmontuj film o swoim zwierzaku.
            • Jeśli chcesz montaż możesz wykonać w dowolnym darmowym programie, musisz podać jego nazwę.
            • Wykorzystaj własne zdjęcia, pliki wideo. Podkład muzyczny można pobrać z internetu, należy jednak na końcu filmu podać adres strony, z której korzystaliście.
            • Nagraj również plik audio ze sobą jako narratorem tego filmu.
            • Należy przesłać link do folderu, w którym obok gotowego filmu (wyeksportowanego do  formatów MP4), będzie również projekt filmu zapisany w domyślnym formacie programu.
            • Film powinien mieć rozmiar mniejszy niż 50 MB.
          • Filmy będą oceniane pod względem treści, walorów artystycznych i technicznych oraz kreatywności, oryginalność pracy i kompetencji filmowych.
          • Przewidziano nagrody rzeczowe, dodatkowo najlepsze filmy zostaną umieszczone na stronie szkoły.

nauczyciel informatyki

Iwona Miętkiewicz