- PRZEDSIĘWZIĘCIA
- Szkoła bez przemocy
- Projektor - wolontariat studencki
- Zielona sala gimnastyczna
- Siłownia zewnętrzna
- Sport i taniec w rytmie zumby
- Spotkanie ze sztuką
- Baśniowe niedziele
- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
- Potyczki rodzinne Cieniniada
- Boisko sportowe
- Uchylmy drzwi do Krainy Słów
- Uczy nas historia Niepodległej
- Słupca stawia na eksperyment
Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
Dwie grupy uczniów pod kierunkiem I. Miętkiewicz i A. Ostrowickiego biorą udział w projekcie CDEW. W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzy zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy naszego województwa.
Na potrzeby realizacji projektu szkoła otrzymała urządzenia mobilne [tablety i laptopy], serwerownię szkolną oraz sieć bezprzewodową na terenie szkoły wraz z niezbędnym okablowaniem.
Najsłynniejsi Wielkopolanie trafiają do sieci
Zespoły uczniów z wielkopolskich szkół stworzyły Cyfrową Encyklopedię Wielkopolan, złożoną z multimedialnych wpisów poświęconych wybitnym postaciom z każdej z gmin naszego województwa w ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.
Projekt był interdyscyplinarną przygodą, która łączyła przedmioty szkolne takie jak: historię, geografię, przyrodę czy język polski z kompetencjami interpersonalnymi uczniów.
W projekcie brały udział 226 wielkopolskie szkoły podstawowe - po jednej z każdej gminy województwa. Projekt trwał dwa lata. Realizowany był w latach szkolnych 2013/2014 i 2014/2015
Ponad 40 uczniów z naszej szkoły (4 zespoły) w czasie zajęć pozalekcyjnych zajmowały się odnalezieniem najciekawszych i najwybitniejszych postaci naszej wsi, gminy i powiatu – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Zadaniem każdego zespołu było stworzenie na temat wybranej osoby autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.
Cienińscy uczniowie pod opieką I. Miętkiewicz i A. Ostrowickiego stworzyli biogramy ośmiu postaci z naszego regionu:
- Antoniego Rochonia
- Władysława Grzeszczaka
- Eugeniusza Grzeszczaka
- Kazimierza Gościmskiego
- Łukasza Kuropaczewskiego
- Damiana Augustyniaka
- Mariana Jareckiego
- Jadwigi Szymańskiej