• Projektor - wolontariat studencki

•     Nasza szkoła bierze udział w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Celem programu jest inspirowanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju poprzez udział w przygotowanych i przeprowadzonych przez studentów projektów edukacyjnych. Wolontariusze z poznańskich uczelni realizują projekty edukacyjne w szkołach w formie zajęć pozalekcyjnych.
        "PROJEKTOR - wolontariat studencki" jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Stowarzyszenie KLANZA.

28 listopada w naszej szkole w klasie drugiej, odbyły sie pierwsze zajęcia prowadzone przez studentki poznańskich uczelni. Na zajęciach pozalekcyjnych realizowany był projekt edukacyjny "Podarunek". Zajęcia miały na celu przybliżyć uczniom klasy drugiej tematykę świąt Bożego Narodzenia oraz "moc płynącą z obdarowywania bliskich darami, które potajemnie uśmierzały ból" - motto powtarzające się przez cały czas zajęć.
            Studentki w bardzo ciekawy sposób poprzez różne formy pracy: ruch, zabawę, prace plastyczne, rozmowy - osiagnęły zamierzony cel. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich możliwości niemal w każdej dziedzinie edukacji. Najciekawszą formą pracy było wykonanie upominku dla bliskich z przygotowanych przez prowadzące pomocy dydaktycznych i materiałów.