• Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

• Dwie grupy uczniów pod kierunkiem I. Miętkiewicz i A. Ostrowickiego biorą udział w projekcie CDEW. W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzy zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy naszego województwa.

Na potrzeby realizacji projektu szkoła otrzymała urządzenia mobilne [tablety i laptopy], serwerownię szkolną oraz sieć bezprzewodową na terenie szkoły wraz z niezbędnym okablowaniem.

Najsłynniejsi Wielkopolanie trafiają do sieci

Zespoły uczniów z wielkopolskich szkół stworzyły Cyfrową Encyklopedię Wielkopolan, złożoną z multimedialnych wpisów poświęconych wybitnym postaciom z każdej z gmin naszego województwa w ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Projekt był interdyscyplinarną przygodą, która łączyła przedmioty szkolne takie jak: historię, geografię, przyrodę czy język polski z kompetencjami interpersonalnymi uczniów.

W projekcie brały udział 226 wielkopolskie szkoły podstawowe - po jednej z każdej gminy województwa. Projekt trwał dwa lata. Realizowany był w  latach szkolnych 2013/2014 i 2014/2015

Ponad 40 uczniów z naszej szkoły (4 zespoły) w czasie zajęć pozalekcyjnych zajmowały się odnalezieniem najciekawszych i najwybitniejszych postaci naszej wsi, gminy i powiatu – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Zadaniem każdego zespołu było stworzenie na temat wybranej osoby autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.

Cienińscy uczniowie pod opieką I. Miętkiewicz i A. Ostrowickiego stworzyli biogramy ośmiu postaci z naszego regionu:

• Antoniego Rochonia
        • Władysława Grzeszczaka