• Spotkanie ze sztuką

• sztuka.pptx

Projekt „Spotkania ze sztuką”

został napisany przez Stowarzyszeniue "Razem Możemy Być Lepsi". Realizowany jest w ramach priorytetu 3 Integracja i aktywizacja społeczna. Zabezpieczenie społeczne. Obszaru wsparcia 2 Rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży. Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach projektu prowadzone są zajęcia edukacyjno-artystyczne z następujących dziedzin: garncarstwa, florystyki, decoupage, barw pastelowych, grafiki, malarstwa, fotografii. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach 20- osobowych, łącznie dla 40 dzieci w salach Szkoły Podstawowej w Cieninie Kościelnym.

W ramach tego projektu odbył się w lipcu trzydniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczestnicy projektu mieli możliwość zwiedzania Zamku Królewskiego, a spacer po Starym Mieście zaowocował poznaniem znanych zabytków stolicy, m.in. były to: Rynek, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, barbakan. W programie zawarty był również spacer po Łazienkach i Starym Cmentarzu na Powązkach oraz zwiedzanie Muzeum Techniki, Telewizji Polskiej i  Stadionu Narodowego.  Dzieci miały możliwość doskonałej nauki i zabawy w Centrum Nauki Kopernik, brały udział w projekcji edukacyjnych filmów w interaktywnym kinie Cinema Park. Program wyjazdu obejmował również zajęcia w ośrodku edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego- była to prezentacja dotycząca parku oraz zajęcia w terenie. Dzieciaki były zachwycone wycieczką, która dostarczyła wielu niezapomnianych  wrażeń.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ „SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”

/czerwiec- grudzień 2013/

Czerwiec:

·        Happening rozpoczynający projekt

·        Rzeźba i garncarstwo- sesja wyjazdowa- Białobłoty /10 godz./

Lipiec:

·        Fotografia artystyczna /10 godz./

·        Wycieczka do Warszawy- 3 dni

Sierpień:

·        Malarstwo plenerowe- warsztaty w parku przy Klasztorze w Bieniszewie /10 godz./

Wrzesień:

·        Grafika /10 godz./

·        Wyjazd do Muzeum w Gosławicach

Październik:

·        Barwy pastelowe /5 godz./

·        Florystyka /5 godz./

Listopad:

·        Decupage /10 godz./

Grudzień:

·        Barwy pastelowe /5 godz./

·        Florystyka /5 godz./

·        Zakończenie projektu

Happening

Malarstwo, barwy pastelowe

Decupage

20. grudnia w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość- podsumowanie projektów realizowanych przez szkołę: SPORT I TANIEC W RYTMIE ZUMBY- finansowany przez wójta gminy Słupca, panią Grażynę Kazuś oraz

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ- napisany przez Stowarzyszenie "Razem Możemy Być Lepsi". Realizowany był w ramach priotytetu Integracja i aktywizacja społeczna- Rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży; współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Na uroczyste podsumowanie działań w ramach projektów przybyli znamienici goście, których bardzo serdecznie przywitała dyrektor szkoły Ewa Rutkowska:

Grażyna Kazuś- wójt Gminy Słupca, Mariusz Roga- starosta słupecki, Michał Pyrzyk- burmistrz Słupcy, Szymon Grzywiński- dyrektor biura poselskiego Eugeniusza Grzeszczaka, Ewa Romańska- dyrektor SASiP Gminy Słupca, Jerzy Kopczyński- przewodniczący Rady Gminy Słupca, Mariusz Król- radny powiatu słupeckiego, członek zarządu Stowarzyszenia "Razem Możemy Być Lepsi", ks. Marian Skibiński- proboszcz parafii w Cieninie Kościelnym, Anna Kusiołek- prezes Stowarzyszenia "Razem Możemy Być Lepsi", Karolina Litka- skarbnik Stowarzyszenia, Leszek Graczyk- długoletni przewodniczący RR i członek Stowarzyszenia, Jarosława Kobos- kierownik GOPS, Elżbieta Baśkiewicz- przewodnicząca Klubu Seniora "Przyjaźń", Grażyna Świątek- przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich, Agnieszka Dębowska- opiekun świetlicy środowiskowej, Barbara Gościmska- pracownik Biblioteki Publicznej w Cieninie Kościelnym, Anna Burda- pracownik przedszkola w Cieninie Kościelnym, Henryk Kusiołek- przewodniczący RR, Aldona Ślugaj- wiceprzewodnicząca RR, nasi emeryci: Janina i Marek Ucinek, Barbara Białek-Gralewska, Halina Mazurczak, Teresa Więckowska, Urszula Koper, Natalia Śmiechowska- koordynator projektu i Jarosław Kinalski- jego księgowy. Przybyli również przedstawiciele klasowych rad rodziców oraz przedstawiciela mediów.

Wszyscy zebrani obejrzeli, przygotowane przez p. I. Miętkiewicz, prezentacje multimedialne podsumowujące oba projekty. Prezes Stowarzyszenia "Razem Możemy Być Lepsi" p. Anna Kusiołek serdeczne słowa skierowała do wszystkich tych, którzy włączyli się  w realizację projektu SPOTKANIE ZE SZTUKĄ, wręczając pamiątkowe podziękowania. Każdy otrzymał również kalendarz Stowarzyszenia na rok 2014. W ramach podziękowań za możliwość rozwijania zainteresowań dzieciaki wręczyły kwiaty p. wójt Grażynie Kazuś oraz p.Annie Kusiołek- prezesowi Stowarzyszenia "Razem Możemy Być Lepsi".