• MISTRZOSTWO POWIATU dla ZSP CK

• W Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt klas VII-VIII nasze piłkarki zaprezentowały się znakomicie zdobywając pierwsze miejsce. Bramki z gry, dla naszego zespoły zdobyły: Nikola Jamruszka(2) i Martyna Szczublewska(1). Wszystkie reprezentantki naszej szkoły walczyły bardzo dzielnie. Rzuty karne zadecydowały o tym, która szkoła została mistrzem powiatu. Złotego gola strzeliła Patrycja Dębowska a naszej bramki w czasie karnych broniła Nikola Jamruszka.

Skład zespołu: Jamruszka Nikola, Mrugalska Wiktoria, Dębowska Patrycja, Kaszuba – Kraska Monika, Wieczorek Julia, Kruczkowska Iga, Marta Fekner, Szczublewska Martyna, Dudkowiak Gabriela, Szymańska Malwina, Badalewska Klaudia, Zuzanna Perlińska.

Opiekun: Iwona Miętkiewicz

• MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI KLASY VIII

• 18 maja w kościele parafialnym klasa VIII wraz z wychowawcą, nauczycielami i rodzicami modliła się o dary Ducha Świętego i pomyślne zdanie egzaminu ósmoklasisty. W czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwa majowego, dziękowaliśmy za dotychczasową pomoc i łaski.

Napisane przez M. Wiśniewską

• WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

• 16 maja pani Iwona Jaszczak, zorganizowała dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły wspaniałą wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd rozpoczęliśmy spacerem po Ogrodzie Japońskim, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. W międzyczasie podziwialiśmy również pokaz fontanny multimedialnej w tymże parku. Następnie udaliśmy się do wrocławskiego ZOO. W tym miejscu udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze. Idąc w kierunku Starego Miasta dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu i robili sobie z nimi zdjęcia. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Po wycieczce jesteśmy pewni, że warto pojechać i poznać Wrocław.

Wiemy, że kiedyś jeszcze z wielka chęcią tam wrócimy!

Napisane przez B. Cegielską

• APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Posłowie zebrani na Sejmie Czteroletnim w Warszawie 3 maja 1791 roku uchwalili konstytucję–  to najstarsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie. Niewątpliwie jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Narodu Polskiego. Dzień 3 Maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VIII przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie. Uroczystość zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Występujący uczniowie przedstawili wydarzenia historyczne, przybliżając zebranym to, co działo się w 1791 roku. Odegrali scenę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Usłyszeć można było przysięgę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz treść uchwalonej konstytucji. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny był  dla całej społeczności szkolnej krótką lekcją historii i skłonił wszystkich do refleksji. Odświętne stroje oraz wyeksponowane symbole narodowe podkreśliły podniosły charakter uroczystości. Po apelu głos zabrał wicedyrektor szkoły pan Artur Ostrowicki, który mówił między innymi o tym, że święta majowe to doskonała okazja do zamanifestowania swojej tożsamości narodowej i przywiązania do symboli narodowych.

Odpowiedzialni: A.Wrotecka, P.Jakubowska, B.Cegielska.

• ELEKTROŚMIECI

• Od 21 marca do 29 kwietnia  w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka elektrośmieci w ramach ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła może otrzymać  bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

Zebrano  ok. 510 kg  elektrośmieci. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórkę!

Cieszymy się, że akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że będzie przeprowadzana co roku.