• NASI NA „CIENIŃSKIEJ SZÓSTCE”

          • Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie podczas VII edycji Biegów Ulicznych Cienińska „6”. Złoto w swoich kategoriach wywalczyły: Patrycja Dębowska i Nadia Wrotecka; srebro: Monika Kaszuba-Kraska, Wiktor Wolniewicz i Rober Dębowski; brąz Dominik Wesołowski. Gratulacje!

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • 20 czerwca uczniowie klasy 5, 6 i 7 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod opieką pań: Marty Grzesiak, Patrycji Jakubowskiej, Barbary Cegielskiej oraz Anety Wroteckiej. W ciągu jednego dnia uczniowie zobaczyli i zwiedzili najciekawsze miejsca w stolicy takie jak Plac Zamkowy, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki czy zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jednak tego dnia najwięcej emocji dostarczył wszystkim wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz przejazd drugą linią metra. Uczniowie mieli również okazję podziwiać Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Taki wyjazd to wspaniała lekcja historii jak i czas kiedy mogliśmy pobyć razem.

          • ZABAWY KLASY DRUGIEJ W PARKU ROZRYWKI

          • Dnia 21 czerwca klasa druga wraz z wychowawcą E. Walkowską i mamą panią Krzewińską wybrała się do sali zabaw ,,Fantazja" w Słupcy, aby radośnie spędzić czas. Celem wycieczki było rozwijanie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. W przeddzień zapoznano dzieci z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Podczas wspólnej zabawy wszystkim dopisywały dobre humory.

            Prawdziwą atrakcją okazała się podróż pociągiem z Cienina Kościelnego do Słupcy i z powrotem. Większość dzieci po raz pierwszy miało okazję podróżować tym środkiem lokomocji. Wycieczka bardzo szybko dobiegła końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do szkoły.

          • PIKNIK RODZINNY KLASY TRZECIEJ

          • Dnia 10 czerwca, dzięki wspaniałej współpracy rodziców z wychowawcą klasy p. B. Cegielską i p. A. Wesołek odbył się piknik rodzinny. Na początku spotkania dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom, śpiewały piosenki i prezentowały swoje talenty muzyczne, recytatorskie i plastyczne. Każde dziecko wręczyło upominek swoim rodzicom. Korzystając z pięknej pogody, na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny. Wspólnie uczestniczyliśmy w rozgrywkach sportowych, kosztowaliśmy wyśmienite kiełbaski, surówki, lody i pyszne ciasta. Nie zabrakło również chleba własnego wypieku. To było super spotkanie, które pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Dziękujemy trójce klasowej p. Karolinie Imbiorowicz i Monice Szymańskiej oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie się przygotowanie uroczystości i przyniesione pyszności. Uczniom życzymy dobrego startu w klasie czwartej.

            Napisane przez B. Cegielską

          • OSTATNI RAZ ZE SWOJĄ KLASĄ…

          • W dniach 6-8 czerwca klasa ósma z wychowawczynią M. Wiśniewską oraz opiekunkami E. Kalisty i I. Miętkiewicz biwakowała z dala od obowiązków szkolnych, w ślesińskich lasach. A oto kilka zdań relacji z biwaku:

            „Młodzież się wyszalała, pochwał od wszystkich nazbierała…”

            „Na biwaku miło spędzaliśmy czas. Trafiliśmy na cudowną pogodę, była frajda z chwilowego deszczyku, opalaliśmy się także na plaży i była fajna rywalizacja w przeciąganiu liny.”

            „Była zabawa, dużo się działo i nocy było mało, wiele się śmiało, troszkę rozrabiało a i las sprzątało.”

            „Super spędzony czas, oraz fajne wycieczki w las. Odjazdowo się bawiliśmy i razem filmy oglądaliśmy.”

            „Pojechaliśmy na biwak, obok naszych domków był las, ekstra się bawiliśmy, tak spędzając czas: ..."

            Napisane przez M. Wiśniewską

          • POWIATOWY KONKURS LITERACKI „TO WARTO PRZECZYTAĆ”

          • Miejska i Powiatowa Biblioteka w Słupcy po raz kolejny zorganizowała konkurs literacki dedykowany do uczniów klasy 7-8 oraz dla szkół ponadpodstawowych. Uczennice z naszej szkoły wzięły w nim udział. Do napisania była recenzja, w której zachęcimy czytelnika do przeczytania prezentowanej przez nas książki. Prace sprawdzane były przez polonistów, uczących w szkołach ponadpodstawowych z powiatu słupeckiego. Poziom był bardzo wysoki. Dwie uczennice Karolina Silska i Nadia Wrotecka zajęły 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Napisane przez P. Jakubowską

          • NA OLIMPIE – UCZTA BOGÓW

          • Uczniowie klasy 5 wraz z p. Patrycją Jakubowską na zakończenie omawianego cyklu lekcji dot. Mitologii greckiej, zorganizowali żywą lekcję języka polskiego. Zaprosili na nią swoich młodszych kolegów z klasy 3 wraz wychowawcą p. Barbarą Cegielską i p. Anną Wesołek, którzy w tym samym czasie mierzyli się z tym tematem.

            Piątoklasiści wcielili się w wybranych przez siebie bogów greckich. Podczas wystąpienia prezentowali atrybuty, które wykonane były z niezwykłą starannością i kreatywnością oraz ciekawostki na temat swojego bohatera.

            Zaangażowanie i emocje jakie w tym dniu towarzyszyły uczniom, przeszło najśmielsze oczekiwania i robiło ogromne wrażenie.

            Myślę, że ta lekcja pozostanie uczestnikom na długo w pamięci.

            Napisane przez P. Jakubowską

          • JEDZIE POCIĄG Z DALEKA...

          • 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka wychowawczyni klasy pierwszej pani I. Jaszczak przy współpracy z rodzicami zorganizowała wycieczkę pociągiem i autobusem komunikacji miejskiej do Parku Chopina w Starym Koninie a także do McDonald'a. Dzień ten wszyscy spędzili bardzo aktywnie na świeżym powietrzu w dobrych nastrojach i humorach a także ładnej słonecznej pogodzie.

            Pierwszoklasiści bawili się na placu zabaw, oglądali przeróżne zwierzątka, których na co dzień nie mają okazji spotkać. Miło było połączyć przyjemne z pożytecznym - dla Nich była to także lekcja przyrody! Po szaleństwach w Parku Chopina wszyscy głodni i spragnieni udali się do McDonald'a na wyczekiwany przez dzieci posiłek.

            Największą frajdę sprawił dzieciom przejazd pociągiem i autobusem komunikacji miejskiej. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały możliwość skorzystania z takiej formy przejazdu, a dzięki tej wyprawie miały możliwość poznać zasady zachowania się podczas podróży tymi środkami transportu. W czasie wycieczki uczniowie zachowywali się wzorowo co wzbudziło ogromny zachwyt i podziw w oczach mieszkańców Konina. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała dlatego wychowawczyni obiecała wychowankom, że w przyszłym roku szkolnym na pewno powtórzy z nimi raz jeszcze taką wyprawę. 

            Napisane przez I. Jaszczak

          • KLASA III W LICHENIU

          • 31 maja uczniowie klas III (z rodzicami) ze szkół w Cieninie Kościelnym i Cieninie Zabornym, pod opieką pani Marioli Wiśniewskiej i Urszuli Szymańskiej, uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Licheniu. Taki wyjazd to już tradycja naszej parafii. Pielgrzymka była dziękczynieniem po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie zwiedzali licheńskie sanktuarium. Centralnym punktem wyjazdu była msza święta w bazylice Licheńskiej, na której nasi uczniowie zostali powitani przez opiekuna sanktuarium. Mszę koncelebrował również nasz ksiądz proboszcz Marian Skibiński, który modlił się w intencji naszych dzieci ich rodziców oraz katechetek. Po mszy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, zjedliśmy lody i kupiliśmy pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek w McDonald.

            Dzieci i rodzice wrócili z pielgrzymki z pozytywną energią.

            Napisane przez M. Wiśniewską

          • UDZIAŁ W WARSZTATACH PROFILAKTYCZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ POLSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI Z KRAKOWA

          • 17 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla klas I-VIII i nauczycieli. Zajęcia prowadziła pani psycholog przedstawiciel Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Uczniowie kl. I-III uczyli się jak odbudowywać relacje z rówieśnikami. Klasa IV zapoznała się z technikami aktywnej nauki. Klasa V omówili jaką moc mają słowa- przemoc werbalna. Klasa VI, VII Omawiała jeden z przykładów współczesnego zagrożenia w przestrzeni społecznej jakim jest- hejting w sieci –stop mowie nienawiści. Klasa VIII doskonaliła umiejętności radzenia sobie ze stresem –trudnymi emocjami. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach: ”Uzależnienie od Internetu ,telefonu komórkowego i gier komputerowych, jak przeciw działać?, na co zwracać uwagę”. Zastosowana profilaktyka pozwoliła na szersze zgłębienie aktualnych problemów z którymi borykają się szkoły. Uczniowie uświadamiali sobie jak wiele zagrożeń czyha na nich we współczesnym świecie. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności, przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i przemyślanych decyzji w przyszłości.