• Unihokej

          • Uczennice naszej szkoły:

            1. Magdalena Andrzejak,
            2. Oliwia Bocian,
            3. Izabela Dębowska,
            4. Aurelia Kusiołek,
            5. Yelyzareta Lysnyk,
            6. Kamila Pigłowska,
            7. Julia Rachuba,
            8. Julia Woś,
            9. Sara Zaporowska

            brały udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Miło nam poinformować, że uczennice zajęły II miejsce. Drużynę przygotowała p. Iwona Miętkiewicz.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy

          • Konkurs recytatorski

          • Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego”.–  Jan Paweł II

            Poezja patriotyczna odgrywa w polskiej literaturze rolę niebagatelną. Wiersze patriotyczne są obecne w każdej epoce. Patriotyzm stał się głównym motywem przewodnim w dziełach powstających w czasach rozbiorów Polski. Ale przede wszystkim wiersze patriotyczne są miłością do Tej, która "jeszcze nie zginęła, kiedy my żyjemy". Tak  właśnie zaczyna się najważniejszy polski wiersz patriotyczny.

            23 października, w  naszej szkole  odbył się konkurs recytatorskipodczas którego młodzi recytatorzy wygłaszali wybrane przez siebie wiersze należące do kanonu polskiej poezji patriotycznej. Był on skierowany do uczniów klas IV- VIII. Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

            Swoją postawą uczniowie udowodnili, że takie wartości jak Ojczyzna, Niepodległość, Patriotyzm są dla nich bardzo ważne, a liczny udział dzieci i młodzieży to piękny wyraz wdzięczności tym, którzy za Polskę walczyli i ginęli.

            Celem konkursu było upamiętnienie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, kształtowanie uczuć patriotycznych, upowszechnienie znajomości polskiej poezji patriotycznej jak również rozwijanie umiejętności recytatorskich i zainteresowania poezją. Zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją  i wartościami oraz promowanie młodych talentów. Oceniający brali pod uwagę głównie dobór repertuaru, opanowanie  oraz interpretację tekstu. Liczyły się również: odpowiednia intonacja, ruch i gest sceniczny.

            Uczniowie pięknie recytowali wybrane przez siebie utwory. Tematyka ich była bardzo bogata: od utworów prezentujących piękno Polski, po podniosłe wiersze o tragicznych losach naszej ojczyzny.

          • Warsztaty profilaktyczne

          • W dniu 23.10.2023 roku w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień od substancji psychoaktywnych. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy w Słupcy, ze środków Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania  problemów alkoholowych. Uczestnicy zostali zapoznani z  problemem uzależnienia  od narkotyków i dopalaczy. Spotkanie było okazją do rozmowy o tym, dlaczego młodzi ludzie sięgają po dopalacze i narkotyki.  Uczniowie nabyli podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji i zachowań asertywnych poprzez pracę nad zwiększeniem świadomości siebie: swoich uczuć,  postaw, wartości, sposobów funkcjonowania w grupie.

          • Zapal znicz pamięci

          • XV edycja akcji medialno-edukacyjnej: "Zapal znicz pamięci"- 22 października 2023r.

            Uczniowie wraz z nauczycielami zapalili znicze oraz złożyli kwiaty pod Pomnikiem poświęconym rozstrzelanym 10 listopada 1939 roku 56 Polakom.

            Park Miejski im. Chopina w Koninie.

          • Spotkanie z policją

          • Dnia 20.10.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas VI-VII z mł. asp. Joanną Wolińska i mł. asp. Marcinem Dębowskim z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Tematem spotkania był „ Hejt, mowa nienawiści i odpowiedzialność prawna nieletnich.”

            W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem internetu i mediów społecznościowych, problem hejtu stał się coraz bardziej powszechny. Hejt, czyli agresywne i obraźliwe komentarze skierowane w stronę innych osób, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla ofiar, jak i dla samych sprawców.

            Co to jest hejt i czym jest mowa nienawiści? Kto może zostać ich ofiarą? Jak reagować na hejt?  Czy nastolatek poniesie prawne konsekwencje swoich czynów? Między innymi na te pytania poznali odpowiedź uczniowie, z którymi  spotkali się policjanci. Po spotkaniu uczniowie klasy VIII na lekcji plastyki przygotowali plakaty informacyjne dotyczące omawianego tematu.

          • Nowa kuchnia

          • Kochana SZKOŁO zmieniaj się...

            Realizacja projektu" Posiłek w domu i szkole" dobiega końca.

            Realizujemy moduł trzeci tego projektu który zakłada doposażenie i poprawę standardu już działającej stołówki w Naszej Szkole.

            Smacznego życzy Dyrektor Ewelina Kubsik-Skonieczna

          • Kółko przyrodnicze

          • Na zajęciach kółka przyrodniczego dzielimy się swoją wiedzą na temat ekologii. Wiemy, co znaczy żyć ekologicznie. Znamy pojęcie recyklingu i rozumiemy, dlaczego należy dbać o środowisko i segregować odpady. Na zajęciach przygotowaliśmy specjalne kosze do segregowania śmieci. Już teraz wszyscy w całej szkole będą dbać o czystość wrzucając śmieci do odpowiedniego kosza. Sadziliśmy również roślinki do doniczek. Na pewno będą piękną ozdobą szkolnych okien.


            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup pojemników do segregowania.

          • Spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi

          • Naszą szkołę odwiedzili panowie prowadzący prywatną szkołę samoobrony wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Opowiedzieli nam jak należy zachowywać się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, jak odczytywać mowę ciała czworonoga, jakie popełniamy błędy podczas kontaktów ze zwierzęciem, jak należy zachować się podczas ataku.

            Zajęcie były niezwykle interesujące, ponieważ aktywnie brał w nich udział owczarek niemiecki i berneński pies pasterski. Pieski były bardzo przyjaźnie nastawione do wszystkich zgromadzonych, chętnie oddawały się pieszczotom, którymi obdarowywali je nasi uczniowie

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • Dnia 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Pasowania na Ucznia i Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w nim:

            Pani Dyrektor i Pani wicedyrektor, Bogdan Kukulski- radny powiatu słupeckiego, nauczyciele, pracownicy obsługi, rada rodziców  i rodzice uczniów klasy pierwszej oraz uczniowie szkoły i grupy przedszkolne. W sposób szczególny powitano klasę pierwszą wraz z wychowawca Panią Elżbietą Walkowską.

            Uroczystość składała się  z dwóch części:

            Pierwsza to ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej, złożyli ślubowanie na Sztandar i przyjęli pasowanie na ucznia od Pani Dyrektor.

            Druga część to podziękowania i życzenia od uczniów dla nauczycieli z okazji ich święta. Miało miejsce krótkie wystąpienie Pani Dyrektor Eweliny Kubsik-Skoniecznej, która podziękowała za przygotowaną uroczystość i wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody.

            Wykonawcy stworzyli odświętny nastrój. Uroczystość wywołała duże wrażenie.

            Życzymy powodzenia i sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.


          • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

          • „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać

            smutnych nastrojów  i zachowywać radosny umysł.”

                                                                                                                               Leonardo da Vinci

             

            10 października to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego  i zwiększania świadomości na jego temat. To także okazja, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

            Dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne?

            O zdrowie psychiczne warto dbać z kilku powodów. Przede wszystkim zdrowie psychiczne bezpośrednio wpływa na nasze ogólne samopoczucie i jakość życia. Dobra kondycja zdrowia psychicznego wiąże się z poczuciem szczęścia, poczuciem własnej wartości i zwiększa odporność na stres. Pozwala także podejmować wyzwania i wpływa na relacje z innymi.

            Aby przypomnieć uczniom, jak ważne jest zdrowie psychiczne oraz w jaki sposób należy o nie dbać przeprowadzone zostały pogadanki, a na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka z najważniejszymi informacjami. Uczniowie oraz nauczyciele mieli również możliwość podzielenia się własnymi sposobami dbania o siebie poprzez przypięcie na tablicy karteczki z odpowiedzią  na pytanie: Jak dbasz o swoje samopoczucie? Dbanie o zdrowia psychiczne i dobre samopoczucie niech pozostanie szczególnym priorytetem każdego dnia.  

          • Sprzątanie Świata 2023 w Sp Cienin Kościelny

          • 25 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się coroczną akcję Sprzątania Świata, który w tym roku  organizowany był pod nazwą „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

            Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Drodzy Rodzice

            W dniu 13 października 2023 roku  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cienie Kościelnym jest dniem dyrektorskim w związku z uroczystością  Dnia Edukacji Narodowej. W szkole odbędzie się uroczysty apel, oraz pasowanie na Pierwszoklasistę  - wszystkie dzieci wracają  do domu pierwszym odwozem o godzinie 12.10.

             

            Dyrektor Szkoły Ewelina Kubsik-Skonieczna

          • Jubileusz nadania szkole imienia.

          • Bohaterowie nie umierają.

            Żyją wiecznie w sercach i umysłach,

            tych którzy pragną podążać ich śladem.

             

            Takie hasło przewodnie przyświecało okrągłej 50. rocznicy nadania szkole imienia Bohaterów września 1939 roku. Daje do zrozumienia, że na wszystkich pracownikach szkoły ciąży ogromny obowiązek, aby wychowywać młodzież w duchu patriotycznym. Zdajemy sobie sprawę, że są oni wzorem, do którego nieustannie powinniśmy dążyć. W tym dniu mury naszej szkoły odwiedzili znamienici goście: Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Koninie pani Justyna Wawrzyniak, Starosta Powiatu Słupeckiego pan Jacek Bartkowiak, Wójt Gminy Słupca pani Grażyna Kazuś wraz z delegacją, Przewodniczący Rady Gminy Słupca pan Jerzy Kopczyński, radni, panie dyrektorki szkół z gminy Słupca, proboszcz parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Marian Skibiński, emerytowani pracownicy szkoły oraz absolwenci. Rzeka życzeń, która popłynęła podczas przemówień, onieśmieliła nas, ale dała energię do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

            Podczas uroczystości młodzież oraz cała społeczność szkolna udowodniła, że to zadanie jest realizowane z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. W trakcie występu uczniowie przypomnieli bohaterów kampanii wrześniowej, ale przede wszystkim skupili się na żołnierzach, którzy 5. września 1939 roku bohatersko polegli we Wilcznej oraz mieszkańcach, którzy potrafili w tym trudnym czasie zachować się zgodnie ze swoim sumieniem, tak jak prawdziwy Polak. Część artystyczna była bardzo przejmująca, spowodowała wzruszenie na twarzach wielu zgromadzonych gości i na pewno na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

            W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym uczniom, którzy wypełnili niezwykle trudne zadanie. Pracowali z wielkim poświęceniem i tym samym udowodnili, że zasługują na bycie uczniami Szkoły Podstawowej im. Bohaterów września 1939 roku.

          • WARSZTATY Z PROFILAKTYKI DLA UCZNIÓW

          • 21 września w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki w, których uczestniczyli wszyscy uczniowie.

            Przeprowadzono je dzięki wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

            Warsztaty zostały przeprowadzone przez trenera Panią Olgę Ciemielewska, która po raz kolejny dostarczyła naszym uczniom wiedzy z zakresu komunikacji interpersonalne, opowiedziała jaką moc mają słowa, jak ważnym elementem jest budowanie relacji interpersonalnych między rówieśnikami w klasach 1-3 oraz wzmocniła naszych uczniów z klas 6-8 na temat związany z depresja i jak zapobiegać autodestrukcyjnym zachowaniom.

            Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach a nasi najmłodsi uczniowie nie mogli się rozstać z naszym trenerem.

            Dziękujemy i jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie wzbogacili się o kolejne umiejętności i kompetencje społeczne.

             

             

            Pozdrawiam serdecznie
            Katarzyna Świtalska
            psycholog szkolny