• PIELGRZYMKA DO LICHENIA KL. III

• 30 maja klasa III odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Celem pielgrzymki było dziękczynienie za przyjęte sakramenty pokuty i eucharystii. Uczniowie zwiedzili Apartamenty Papieskie, starą i nową część Sanktuarium, uczestniczyli w Mszy św. oraz mieli czas na zakupienie pamiątek i zjedzenie pysznych lodów.

MW

• OGŁOSZENIE!

•

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cieninie Kościelnym zatrudni od dnia 1.06.2023 r. pracownika na pół etatu (godziny pracy 1100 – 1500) na stanowisku sprzątaczki. Okres zatrudnienia: 1.06 - 30.06.2023 roku. Chętnych prosimy o składanie podań do sekretariatu szkoły.

p.o. dyrektor

A. Ostrowicki

• FESTYN RODZINNY

• 6.05.2023 r. na terenie ZSP Cienin Kościelny odbył się Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Można było skosztować potraw przygotowanych przez nasze Panie z kuchni i rodziców. Menu było bardzo bogate m.in.: grochówka, grill, wata cukrowa, gzik z pyrą, hot-dog, gofry i wiele innych. Pracownice Przedszkola umiliły czas najmłodszej grupie, wykonywały tatuaże, malowały twarze oraz zaplatały warkoczyki. Jednostki OSP Kamień, Wilczna, Cienin Kościelny, ratownik medyczny Piotr Maciejewski i Bartosz Walczak wykonali pokaz medyczny oraz brali udział w konkurencji przeciągania liny. Nie zabrakło również loterii fantowej i licytacji.

Oprawę muzyczną prowadził DJ Tomasz Kudlewski, a fotografem była p. Greta Maciejewska z Echo Słupcy.

W imieniu Rady Rodziców dziękujemy za pomoc i współpracę w organizacji festynu: gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, pracownikom przedszkola, służbom mundurowym, rodzicom, uczniom, absolwentom, sponsorom, darczyńcom, DJ Tomkowi i Pani fotograf.

Sponsorzy i darczyńcy:

• Piekarnia Jak Dawniej Ostrowite
            • oraz Rodzice i uczniowie ZSP Cienin Kościelny

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza Szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Wydarzenie Niebieskich Igrzysk Olimpijskich przeprowadziliśmy 17.04.2023r. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Przeprowadzono zajęcia i pogadanki poświęcone tematyce autyzmu. Na sali gimnastycznej odbyły się konkurencje sportowe, w której uczestniczyły wszystkie klasy. Następnie na boisku szkolnym wszystkie klasy ustawiły się w napis „AUTYZM”.

Głównym celem było interpretowanie społeczności szkolnej oraz rozwijanie aktywności fizycznej. Nie od dziś wiadomo, że ruch to doskonały sposób, aby lepiej się czuć, a co za tym idzie uzyskać korzyści zdrowotne, świetnie się bawiąc. Dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom, że chętnie włączyli się w obchody Dnia Autyzmu i poprzez kolorystykę stroju pokazują swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

• APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI III MAJA

• W dniu 5 maja odbył się apel z okazji uchwalenia konstytucji III maja. Konstytucja III maja była wyjątkowym aktem prawnym w dziejach Europy. Wprowadzała w życie ideały epoki oświecenia oraz monteskiuszowski trójpodział władzy. Była to pierwsza konstytucja w Europie a druga na świecie. W rolę aktorów na akademii wcielili się uczniowie klasy 4,6,7,8. W rolę ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się uczeń klasy 4 Marcel Przybylski.

MO

• „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO”

• Po szkolnych zmaganiach przyszła kolej na etap gminny. 28 kwietnia w Sali OSP w Cieninie Zabornym pod patronatem Wójta Gminy Słupca Pani Grażyny Kazuś odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy Patriotycznych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Zosia Wiśniewska, Julia Przybylska, Tobiasz Skonieczny i Karolina Silska. Jury oceniało dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, dykcję i stopień zapamiętania utworu.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale nasi uczniowie po raz kolejny pokazali się z najlepszej strony, zgarniając większość najważniejszych nagród.

W kategorii klas I-III Zosia Wiśniewska zajęła II miejsce, natomiast w grupie klas VII-VIII Tobiasz Skonieczny uplasował się na III miejscu, a Karolina Silska na I miejscu.

Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych uczniów !!!

PJ

• ŻYWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

• Aktywizujący model nauki jest najlepiej przyswajaną formą przez uczniów. Na zakończenie cyklu dotyczącego Mitologii uczniowie klasy V wcielili się na lekcji języka polskiego w bogów i boginie greckie. Liczył się nie tylko strój, ale również ogólna prezencja, a przede wszystkim wiedza nt. wybranej postaci.

Kreatywność naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania. Na swój występ zaproszeni zostali młodsi wychowankowie z klas I-III.

Na zakończenie odbyła się uczta na Olimpie. Mam nadzieję, że ta lekcja na długo pozostanie w ich pamięci, w mojej na pewno.

PJ