• POMAGAMY ZDOBYĆ KOMPETENCJE JUTRA

          • W ramach Europejski Tydzień Kodowania, uczniowie naszej szkoły poznawali tajniki programowania, które rozwija logiczne myślenie, kreatywność i uczy rozwiązywania problemów.

            Uczniowie na lekcjach informatyki przy użyciu oprogramowania Scratch, rozwijali niektóre z podstawowych aspektów umiejętności myślenia komputacyjnego.

            • Uczniowie klas 6-8 zaprogramowali „Grę w pytania i odpowiedzi”, wykonując następujące zadania:
              • tworzenie sekwencji instrukcji, które kontrolują zachowanie programu,
              • wykorzystanie zmiennych do przechowywania tablicy wyników,
              • interaktywność z użytkownikiem poprzez zadawanie pytań, na które użytkownik odpowiada, pisząc na klawiaturze,
              • myślenie logiczne poprzez dynamiczne dostosowywanie reakcji postaci do odpowiedzi użytkownika dzięki zróżnicowanym instrukcjom.
            • Klasy 4-6 - „Stwórz własne arcydzieło!” – poznały tajniki grafiki wektorowej. Przybliżyli sobie koncepcje informatyczne za pomocą rysowania i rozwijania wyobraźni.

            Uczniowie klasy 6 na lekcjach j. polskiego zmierzyli się z tangramami ortograficznymi dotyczącymi związków frazeologicznych. Z kolei uczniowie klasy 5, którzy są w trakcie omawiania lektury ułożyli schemat związany z bohaterami książki.

            Klasa 3 - metoda prób i błędów była również w klasie 3 dobrym sposobem na naukę kodowania. Nie zniechęcało to dzieci bo dodatkowe podpowiedzi prowadziły do rozwiązania zadania.

            W klasie II – na lekcji religii dzieci kodowały modlitwę „Chwała Ojcu”.

            W klasie I - tematem zajęć były dary jesieni. Uczniowie podzielili obrazki na zbiór owoców i warzyw a następnie odczytywali zakodowane za pomocą symboli graficznych informacje. Tworzyli również kod przy pomocy  strzałek kierunkowych i kolorowali obrazek według współrzędnych.

            Kodowanie na zajęciach świetlicowych w klasie 2 i 3 bez użycia komputera, to zabawa, która przygotowuje do nauki programowania.

            IM

          • WICEMISTRZOSTWO POWIATU DLA CK!

          • W dniu dzisiejszym zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Chłopcy wywalczyli tytuł wicemistrzów powiatu, przegrali tylko jeden mecz ulegając w finale drużynie z Ratynia. Obydwa zespoły będa reprezentowałay nasz powiat na mistrzostwach rejonu konińskiego.

            Skład zespołu: Alan Jamruszka, Ksawery Rosiak, Aleks Budziak, Robert Dębowski, Jakub Loritz, Hubert Wróblewski, Filip Rogacki, Kacper Bukowiecki, Marcin Krzewiński.

            Opiekun: Iwona Miętkiewicz

            IM

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

          • Dnia 13 października, został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. „Zdjęcie z wakacji”, który skierowany był do młodzieży naszej szkoły. Przysłane fotografie uczestników okazały się bardzo ciekawe i niepowtarzalne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem trzech zwycięskich miejsc, które zostały nagrodzone. Laureatką I miejsca konkursu została Antonina Jakubowska, II miejsce- Nikola Wesołek, III miejsce zajął Dominik Wesołowski.

            IM

          • CODEWEEK

          • CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych, w której każdy może wziąć udział, nawet bez umiejętności programowania. Dzieci poznają tajniki kodowania poprzez rozwiązywanie zadań i wyzwań.

            Nasza szkoła w przyszłym tygodniu dołączy do społeczności Europejskiego Tygodnia Kodowania. Zaoferuje naszym uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku kodowania a także pomożemy w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych.

            Słownictwo:

            • Kodować - napisać kod lub napisać instrukcje dla komputera.
            • Algorytm - to ciąg czynności ułożonych w określonej kolejności lub sposób postępowania prowadzący do wykonania określonego zadania.
            • Program - algorytm zakodowany w takiej postaci, że może być uruchomiony na komputerze.

            IM

          • ŚWIĘTO SZKOŁY

          • 13 października to szczególna data w życiu naszej szkoły, w tym dniu obchodzimy Święto Szkoły. Z tej okazji przygotowany został uroczysty apel, w którym oddaliśmy hołd naszym Patronom – Bohaterom Września 1939 roku. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny był prawdziwą lekcją historii ukazującą tragiczne wydarzenia, los oraz bohaterstwo młodego pokolenia w walce z okupantem podczas II wojny światowej. Ponadto wyrażał wdzięczność i szacunek obrońcom naszej Ojczyzny za wywalczoną dla nas wolność.

            W tej podniosłej atmosferze w poczet uczniów naszej szkoły wstąpili uczniowie klasy I. Ślubowanie, to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Na pewno każdorazowo wpisuje się ono w kultywowaniu szkolnej tradycji. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczną, podczas której nasi pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Przy tej okazji zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był „egzamin”, który zdali na szóstkę. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą placówkę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

            Na zakończenie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przedstawili skecze na temat co o nauczycielach myślą inni. Wprowadzili zgromadzonych w doskonały nastrój, wszyscy bawili się wspaniale. Nauczyciele chcąc czuć się tak zrelaksowani jak podczas występu, zapełnili całkowicie kalendarz naszego szkolnego mistrza jogi.

            W tym miejscu nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości p. Barbara Cegielska, p. Marta Grzesiak, p. Patrycja Jakubowska i p. Michał Ościsłowski, chcieliby serdecznie podziękować uczniom klasy pierwszej, szóstej i ósmej, którzy występowali. Wasze zaangażowanie, trud i chęć pracy, jest dla nas najlepszą nagrodą. Dziękujemy!

            PJ

          • III MIEJSCE W GMINIE

          • Skład zespołu: Alan Jamruszka, Ksawery Rosiak, Aleks Budziak, Robert Dębowski, Jakub Loritz, Hubert Wróblewski, Filip Rogacki, Kacper Bukowiecki, Marcin Krzewiński.

            Opiekun: Iwona Miętkiewicz

             

            Siedem drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Słupca w Unihokeju chłopców klas VI i młodszych, które rozegrane zostały 11 października w hali w Kowalewie Opactwie. Zespoły w wyniku losowania podzielone zostały na dwie grupy z których do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny. Puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowała Wójt Gminy Słupca - Grażyna Kazuś, a  zawody przeprowadził gminny koordynator sportowy - Paweł Barański.

             

            1. SP Kowalewo Opactwo - Puchar Wójta Gminy Słupca

            2. ZSP Cienin Zaborny - Puchar Wójta Gminy Słupca

            3. ZSP Cienin Kościelny - Puchar Wójta Gminy Słupca

            4. SP Piotrowice, 5. SP Drążna, 6. SP Koszuty, 7. ZSP Młodojewo

            IM

          • PONOWNIE ZOSTAŁY MISTRZYNIAMI POWIATU!

          • 7 października w Kowalewie Opactwie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt - IMS. Poziom był bardzo wyrównany i mecze bardzo zacięte.

            Nasze uczennice wywalczyły I miejsce i będą reprezentowały powiat słupecki na mistrzostwach rejonu.

            Skład zespołu: Dudkowiak Gabriela, Badalewska Klaudia, Silska Karolina, Wieczorek Julia, Marika Foszpaniak, Staszak Nikola, Marta Fekner, Wrotecka Nadia, Kruczkowska Iga, Szymańska Malwina, Królikowska Laura, Szczublewska Martyna.

            Opiekun: Iwona Miętkiewicz

            IM

          • MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ PISANIA LISTÓW 9-16 PAŹDZIERNIKA

          • 9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty, który został ustanowiony w 1969 roku w Tokio. W tym roku tradycyjna poczta obchodzi 53 urodziny. Z tej okazji odbywa się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 16 października.

            Tydzień pisania listów był na początku walką o pokój, która z czasem przekształciła się w niesienie uśmiechu dzieciom ciężko chorym, leżącym w szpitalach.

            Wymiana korespondencji listownej ma przypominać wszystkim ludziom o tym, jak ważną rolę odgrywa poczta i komunikacja między ludźmi.

          • CHŁOPCY WICEMISTRZAMI GMINY

          •  

            W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeja Chłopców. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce.

            Skład zespołu:  Burda Bartosz, Czapski Dawid, Kubsik Jakub, Foszpaniak Remigiusz, Królikowski Maciej, Marian Filipczak, Wiktor Ostrowski, Miłosz Kusiołek, Grządziela Wojciech.

            Opiekun: Iwona Miętkiewicz

             

            1.      SP Kowalewo Opactwo 

            2.      ZSP Cienin Kościelny

            3.      ZSP Młodojewo

            4.      SP Drążna

            5.      SP Koszuty

            6.      ZSP Cienin Zaborny

            IM

          • DZIEWCZYNY MISTRZYNIAMI GMINY

          •  

            W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeja Dziewcząt. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce.

            Skład zespołu: Dudkowiak Gabriela, Badalewska Klaudia, Silska Karolina, Wieczorek Julia, Marika Foszpaniak, Staszak Nikola, Marta Fekner, Wrotecka Nadia, Kruczkowska Iga, Szymańska Malwina, Królikowska Laura, Szczublewska Martyna.

            Opiekun: Iwona Miętkiewicz

             

            Kowalewo Opactwo – Koszuty 2:0

            Młodojewo – Cienin Zaborny 0:0

            Cienin Kościelny – Koszuty 6:0

            Kowalewo Opactwo – Młodojewo 0:2

            Cienin Zaborny – Koszuty 2:0

            Kowalewo Opactwo  -  Cienin Kościelny  0:1

            Koszuty –  Młodojewo 0:4

            Cienin Zaborny - Cienin Kościelny 1:3

            Młodojewo – Cienin Kościelny 0:0

            Cienin Zaborny – Kowalewo Opactwo 1:0

             

            1.      ZSP Cienin Kościelny  10  10:1

            2.      ZSP Młodojewo           8     6:0

            3.      ZSP Cienin Zaborny    7     4:3

            4.      SP Kowalewo Opactwo   3  2:4

            5.      SP Koszuty                      0   0:14

            IM

          • JAK POZYSKAĆ DOTACJĘ Z PROGRAMU ERASMUS+ 2021-2027

          • Praktyczny kurs warsztatowy z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli.

            O granty w nowym Programie Erasmus+ 2021-2027 w sektorze „Edukacja szkolna” mogą ubiegać się wszystkie typy placówek: od przedszkoli do szkół ponadpodstawowych, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. W Programie na lata 2021-2027 dopuszczone zostały placówki prowadzone nie tylko przez jednostki samorządu terytorialnego czy organizacje non-profit, ale również przez spółki cywilne i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą!

            Warunkiem otrzymania dotacji jest poprawne i terminowe złożenie wniosku do programu. Formularz zgłoszeniowy może wypełnić dyrektor szkoły lub inna odpowiedzialna osoba

            Więcej informacji o programie ERASMUS+: www.szkolenia-erasmus.org

            Szkoła lub przedszkole może pozyskać fundusze na:

            • Zagraniczne kursy i szkolenia dla kadry
            • Obserwację pracy w partnerskiej placówce (job shadowing)
            • Prowadzenie zajęć dydaktycznych za granicą (teaching assignment)
            • Zaproszenie ekspertów z zagranicznych placówek
            • Krótko- lub długoterminowe wyjazdy uczniów w celu uczenia się za granicą
            • Wymiany grup uczniów

            UWAGA! Najbliższe nabory wniosków dla szkół:
            AKCJA 1: Mobilność edukacyjna
            TERMIN NABORU: 1 kwartał 2023 r
            AKCJA 2: Partnerstwa na małą skalę; Partnerstwa w zakresie współpracy
            TERMIN NABORU: 1 kwartał 2023 r

            TERMIN WARSZTATÓW MODUŁOWYCH ONLINE:
            Data szkolenia: 17.10 - 27.10.2022 r.
            Temat: Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ 2021-2027 oraz moduł dodatkowy WNIOSEK KA220-SCH - Partnerstwa w zakresie współpracy

            Zapisy tutaj: www.szkolenia-erasmus.org/sektor/edukacja-szkoln

            Podczas warsztatów dowiesz się:

            • Jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert przeprowadzi Cię krok po kroku przez wniosek z wykorzystaniem nowego formularza ERASMUS+ 2021-2027 oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne
            • Jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu w projektach KA1 i KA2
            • W jaki sposób pozyskać partnera projektu
            • Jak skonstruować budżet, żeby placówka NIE dokładała środków własnych
            • Jak pozyskać akredytację ERASMUS+ w edukacji szkolnej
            • Jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w edycji ERASMUS+ 2021-2027, w najbliższych naborach wiosną i jesienią br.

            -----

            Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.

          • KLASY 6/7 W JUMP PLANET

          • 26 września uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawcą p. P. Jakubowską i p. M. Grzesiak wybrali się do Jump Planet do Konina. W taki sposób uczcili Dzień Chłopca. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez profesjonalnego trenera, rozpoczęła się zabawa. Uczniowie bawili się doskonale. W szkole czekała na nich kolejna niespodzianka. Rodzice zorganizowali poczęstunek, po takim wysiłku konieczne było uzupełnienie energii.

            PJ

          • TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

          • Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało dla szkół pakiet materiałów edukacyjnych w celu przeprowadzenia akcji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych.

            W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych było przekazywanie uczniom wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Realizowane treści służyły kształtowaniu zachowań prozdrowotnych u dzieci i młodzieży naszej szkoły, a także postaw odpowiedzialności za zdrowie własne oraz osób z najbliższego otoczenia. Głównym celem poruszanej tematyki przez cały tydzień było zwiększenie świadomości uczniów na temat dróg rozprzestrzeniania się wirusów oraz sposobów zapobiegania infekcjom. Tematyka zajęć była ściśle związana z działaniami na rzecz zahamowania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i profilaktyką zachorowań na inne choroby zakaźne, ze szczególnym uwzględnieniem roli szczepień ochronnych. Uczniowie klas IV – VIII obejrzeli również filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.

            https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

            IJ

          • NOC ZAWODOWCÓW

          • Szanowni Państwo,

                    W imieniu dyrektora Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie – Andrzeja Budnego, zapraszam serdecznie na 5 edycję eventu edukacyjnego „Noc Zawodowców”, w tym roku pod hasłem Zawodowa Moc.

            • Wydarzenie odbędzie się w dniu 7 października, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy, od godz. 17.00 do 21.00.
            • Serdecznie zapraszamy młodzież, w szczególności klasy 7 oraz 8, które będą mogły w interaktywny sposób poznać ofertę rzemieślników, przedsiębiorców i szkół kształcących w zawodach.
            • Młodzież będzie mogła wziąć udział w konkursie „Zawodowy Escape Room”
            • Więcej o całej inicjatywie 2022 NOC ZAWODOWCOW - Noc Zawodowców
            • Szczegóły na załączonym zaproszeniu.
            • Wydarzenie jest bezpłatne.

            Z wyrazami szacunku,

            Anna Koziarska

            Główny Specjalista

            Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie

          • APEL O POMOC!!!

          • Tymek jest 5 miesięcznym dzieckiem, u którego w pierwszej dobie życia zdiagnozowano wadę serduszka (krytyczne zwężenie zastawki aortalnej). W drugiej dobie życia przeszedł balonowa plastykę aortalną. Był to zabieg ratujący życie chłopcu. Po zabiegu przez tydzień stan się poprawił, niestety jednak nie trwało to długo. Wystąpiły powikłania w postaci zwężenia zastawki mitralnej oraz niedomykalność wszystkich zastawek w sercu. Ostatnie wyniki konsultacji kardiochirurgicznej przyniosły wiadomość o pogorszeniu się stanu Tymka, który wymaga jak najszybszej interwencji kardiochirurgicznej. Niestety ze względu na wiek naszego małego wojownika oraz złożoną wadę, którą posiada nikt w Polsce nie chce się podjąć operacji. Jesteśmy w kontakcie z Kliniką Kardiochirurgiczną w Genewie, która chce podjąć się skomplikowanej operacji w celu ratowania życia Tymka.
            Niestety koszty operacji są poza zasięgiem finansowym rodziny. Wynosić będą między 1.500.000 zł – 2.000.000 zł.

            Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłatę oraz pomoc przy zbiórce środków dla ratowania serduszka oraz życia naszego synka.

            Z poważaniem, rodzice Tymka