• ŻEGNAMY WIELOLETNIĄ SEKRETARKĘ

          • Życie jest piękne

            i Ty o tym wiesz

            Masz śmiałe marzenia

            i wiesz czego chcesz.

            31 stycznia był ostatnim dniem pracy p. Anny Mulnik w naszej szkole. Przez dwadzieścia jeden lat zajmowała się sekretariatem. W tym miejscu nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły chcieliby wyrazić swoją wdzięczność za trud i poświęcenie.

            Dziękujemy za to, że zawsze wszystko było dopięte na ostatni guzik, za ciepło i chęć pomocy w każdej sytuacji.

            Życzymy samych sukcesów w dalszej drodze zawodowej.

          • NAUKA ZDALNA

          • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

            Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

            Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty i maturalnego

            Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty czy maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

            Uczeń przygotowujący się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty lub maturalnego powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Dodatkowo, w ramach konsultacji, dyrektor szkoły może zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.

            Olimpiady, konkursy i turnieje

            Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie mogą brać udział w trybie stacjonarnym w konkursach, olimpiadach i turniejach przeprowadzanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 oraz art. 22 ust 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

            Rozporządzenie wchodzi w życie 27 stycznia 2022 r.

          • KONKURS MISTRZ MATEMATYKI

          • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

            Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

            Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

            Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

            Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

            Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

            https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

            Z poważaniem,

            Zespół Dyktanda.pl oraz Mathematics.live

          • PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH

          • MEN z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwem Zdrowia opracowało plakaty informacyjne. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach przeciw COVID-19. Rozwiązanie to ułatwi rodzicom i uczniom zapoznanie się z materiałami.

            Szczepienie przeciw COVID-19 – dawka przypominająca

            Przypominamy, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia.

            Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r.

            Szczegółowe informacje w sprawie szczepień na grypę

            Dodatkowe informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

             

             

             

          • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

          • Realne wsparcie dla dzieci i młodzieży – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

            Dzieci i młodzież, a także ich rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

            Czat internetowy – dodatkowe wsparcie

            Oprócz wsparcia telefonicznego można też napisać do ekspertów na czacie internetowym. Pod adresem https://liblink.pl/EXEMUksiOC dyżur pełnią eksperci z zakresu prawa, spraw socjalnych, edukacji i wychowania oraz ochrony zdrowia.

            Oprócz codziennego, całodobowego wsparcia psychologicznego i kryzysowego można uzyskać również wyczerpujące informacje dotyczące obowiązujących przepisów i procedur.

            Harmonogram dyżurów jest dostępny na stronie https://liblink.pl/jTABK5EaVf.

            Więcej informacji na temat Dziecięcego Telefonu Zaufania można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka.

          • FERIE ZIMOWE

          • Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzę miłych i bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej pracy.

            Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mam nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

            Jednocześnie chcę Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

            • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
            • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
            • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
            • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze.
            • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku.

            Magdalena Strzelecka- dyrektor szkoły

          • ZSP CK DLA TYMKA

          • Nasza szkoła została nominowana do akcji „Challenge śpiewamy dla Tymka”. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Drążnej za tę nominację.

            To bardzo szczytny cel, ponieważ biorąc udział w tej akcji, pomagamy rodzicom Tymka Kamińskiego zebrać ogromną kwotę na leczenie chłopca.

            Zasady są proste: należy zaśpiewać kolędę, pastorałkę lub piosenkę, opublikować nagranie w Internecie, wpłacić pieniążki na rzecz chorego Tymka Kamińskiego.

            Życzymy Tymkowi szybkiego powrotu do zdrowia.

            Do wykonania zadania nominujemy:

            1. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie
            2. Szkołę Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach
            3. Dom dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie

            Nominowani muszą wykonać trzy zadania:

            1. Zaśpiewać kolędę, pastorałkę lub piosenkę.

            2. Nagrane wykonanie opublikować w Internecie

            3. Wpłacić pieniądze na rzecz chorego na SMA Tymka Kamińskiego.

             

          • FERIE ZIMOWE

          • Od poniedziałku, 17 stycznia br. uczniowie z pięciu województw rozpoczną zimowy wypoczynek. Jako pierwsi na ferie wyjadą dzieci i młodzież z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura zimowego wypoczynku rozpocznie się 14 lutego i obejmie uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

            W roku szkolnym 2021/2022 ferie zimowe będą organizowane w następujących terminach:

            • 17- 30 stycznia 2022 r.

            województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

            • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.

            województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

            • 31 stycznia –13 lutego 2022 r.

            województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

            • 14- 27 lutego 2022 r.

            województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

            Wypoczynek dzieci i młodzieży

            Obowiązkiem organizatora jest zgłoszenie wypoczynku dzieci i młodzieży do właściwego kuratora oświaty przez system bazy wypoczynku. Dzięki niej rodzice i opiekunowie w łatwy i szybki sposób mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Baza daje gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.

            Obecnie w systemie odnotowano 4 500 zgłoszeń. W zorganizowanym wypoczynku będzie uczestniczyło prawie 130 tys. uczniów:

            • wyjazdy krajowe – 80 tys.,
            • półkolonie – 44 tys.,
            • wyjazdy zagraniczne – ponad 3 300 osób.

            Organizatorzy wypoczynku będą nadal zgłaszać wypoczynek organizowany w kolejnych terminach.

            Wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zimowego wypoczynku

            Z uwagi na trwający stan epidemii organizator ma obowiązek stosować się do zaleceń określonych w Wytycznych dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Rekomendacje zostały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

            Wytyczne stanowią podstawę dla organizatorów wypoczynku do opracowania własnych procedur (regulaminów) bezpieczeństwa dostosowanych do różnych form wypoczynku. Regulaminy powinny uwzględniać specyfikę, charakter planowanych zajęć, sposób i miejsce ich realizacji i inne lokalne uwarunkowania – odpowiednio na zimowiskach, koloniach, półkoloniach, obozach, warsztatach, szkoleniach.

            Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakładce „Wypoczynek” jest dostępny także „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, który zawiera informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku w czasie ferii zimowych. Informacje o zasadach organizacji wypoczynku są również zamieszczone na stronach kuratoriów oświaty.

            Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

            Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku.

            Bezpieczne zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.

            Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu drogi ani przywiązywać ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników.

            Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.

            Kontrola środków transportu

            O przeprowadzenie kontroli do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego mogą zwrócić się organizatorzy wypoczynku oraz rodzice i opiekunowie dzieci. Kontrole są prowadzone zarówno w punktach kontrolnych, w miarę możliwości w miejscu wyjazdu autokaru, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych.

            Zaplanowane indywidualne wyjazdy.

            Rodzice, którzy udają się z dziećmi na wypoczynek własnym środkiem transportu, powinni przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie. Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej podróży jest bezpieczna prędkość. Ważna jest również odpowiednia kondycja psychofizyczna kierowcy.

          • ZIMOWY DEKALOG

          • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zapraszają na kolejny film profilaktyczny pn. „Zimowy dekalog”, tym razem dotyczący bezpieczeństwa w czasie zimowych rekreacji. Film przypomina o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie.

            Pamiętajmy, że zjazdy z górki, jazda na nartach, czy łyżwach oraz inne rekreacje na śniegu i lodzie mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną, jednak, zawsze naszymi zachowaniami powinien kierować zdrowy rozsądek i ostrożność!

            Szczególną uwagę trzeba zwrócić na pokrywę lodową zwłaszcza w okresie zamarzania akwenu lub odwilży. Na razie temperatury na zewnątrz cały czas są ujemne, jednakże może się to zmienić! 

            Informacja pochodzi ze strony KPP w Słupcy.

          • WYPOCZYNEK ZIMOWY

          • Podczas ferii zimowych – od 17 do 31 stycznia 2022 r. – w województwie wielkopolskim zostanie zorganizowanych około 500 różnych form wypoczynków: obozów, zimowisk, półkolonii oraz  warsztatów dla blisko 14 tys. dzieci i młodzieży. Wykaz legalnie zorganizowanych wypoczynków znajduje się w ogólnopolskiej bazie wypoczynku, dostępnej na stronie wypoczynek.mein.gov.pl Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Z uwagi na trwającą pandemię, w tym roku również organizatorów wypoczynku obowiązują Wytyczne GIS, MZ, MEiN, które stanowią podstawę do opracowania własnych procedur (regulaminów) bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, adekwatnych do organizowanych różnych form wypoczynku. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w sprawach dotyczących przestrzegania przepisów sanitarno -higienicznych, organizatorzy wypoczynku zimowego powinni także uwzględniać komunikaty zamieszczane na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, a w przypadku organizowania wyjazdów poza granice naszego kraju Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

            Ważne adresy dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku:

            • Serwis: https://liblink.pl/ciDWHGQcmL
              wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
            • Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji: https://liblink.pl/Uj0hdTHeeP – to system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej
            • Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://liblink.pl/EFf3o1vuu8 – są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
            • Bezpłatna aplikacja iPolak, która jest dostępna na stronie: https://liblink.pl/wiBbxst5db – jest to niezbędnik w podróży, gdzie m.in. są aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.
            • Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”: https://liblink.pl/2ADpASfp5W – dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.
          • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

          • Nieodłącznym elementem okresu Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd, bez których trudno wyobrazić sobie święta. W czwartek 6 stycznia uczniowie naszej szkoły z opiekunem p. B. Cegielską brali udział w koncercie kolęd, który odbył się w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie. Koncert kolęd rozpoczął się od występu gwiazdy estrady muzycznej Jacka Borkowskiego. Wraz z młodzieżą okolicznych szkół gminy Słupca śpiewali kolędy podtrzymując atmosferę i zwyczaje corocznego wspólnego kolędowania. Młodzi artyści zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez p. Wójt Grażynę Kazuś.

          • SZANOWNI PAŃSTWO!

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://liblink.pl/UiYZMan7iZ).

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin.

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

            • przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów;
            • stosowanie się do wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych;
            • aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej.

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania) został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://liblink.pl/Fyw1HSd5Cf.

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły.

            Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://liblink.pl/6jsYXndOBZ.

            Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień:

            https://liblink.pl/EMzmw3hded

            https://liblink.pl/dadxKLgBi1

            https://liblink.pl/LpolebY8Ar

            W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży  dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://liblink.pl/2BFcqgO7kp na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

            Z wyrazami szacunku

            Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

            Ministerstwa Edukacji i Nauki

          • SUKCESY UCZNIÓW

          • Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń klasy ósmej Dominki Wesołek zajął 5 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

            Gratulacje Dominik!

            Uczennice z klasy siódmej Klaudia Badalewska i Iga Kruczkowska po szkolnym konkursie ,,Złota Żaba’’, dostały się do II etap z języka polskiego. Zmagania międzyszkolne odbędą się w Swarzędzu, 5 marca 2022 r.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

          • Łamiąc opłatek święty,
            Pomnijcie, że dzień ten radosny
            W miłości jest poczęty.
            Że jak mówi Wam wszystkim
            Dawne, odwieczne orędzie.
            Z pierwszą na niebie gwiazdką
            Bóg w Waszym domu zasiędzie.

            W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy, by nasze rodziny przeżyły niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze.

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły

          • BOŻONARODZENIOWY KLIMAT

          • Boże Narodzenie  to czas radosny, magiczny, pełen zadumy refleksji. Świąteczny wystrój zapanował jak co roku w naszej szkole. Uczniowie ubierali choinki dekorowali swoje klasy i korytarze szkolne.

          • UCZCILIŚMY PAMIĘĆ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

          • 27 grudnia 1918 – 16 lutego 1919

            Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 posiada szczególne miejsce w naszej narodowej i regionalnej historii. Niepodległościowy zryw sprzed 103 lat do dziś wzbudza ogromny podziw za odwagę i niezłomną postawę naszych przodków.

            W tym roku 27 grudnia – w dniu wybuchu Powstania Wielkopolskiego- po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

            Z tej okazji  17 grudnia w naszej szkole na lekcji historii odbyły się zajęcia, w czasie których uczniowie klas 4-8 uczcili pamięć bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

            Odpowiedzialna: A. Wrotecka

          • SPOTKANIA WIGILIJNE

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole spotkania wigilijne w poszczególnych klasach.

            Wysłuchaliśmy audycji o tematyce bożonarodzeniowej, którą przygotowała klasa ósma wraz z panią M. Wiśniewską.